Bondage pro začátečníky

Mnoho mužů vyhledává společnost zkušených eskort dívek nejen z agentur, ale také z privátů v Praze 3 a dalších populárních čtvrtí proto, aby si s nimi splnili svá tajná sexuální přání. Jedním z těch nejčastějších je bondage. Tato fantazie v sobě ukrývá nejrůznější praktiky – od párových her těch, kteří jinak praktikují úplně běžný sex, až po složité formy erotického svazování, které vyžadují skutečné studium a spoustu praxe. Jste ve světě této bondage úplným nováčkem a chcete si ji vyzkoušet? Máme pro vás pár tipů, jak s ní pod vedením profesionální společnice začít! 

Co to vlastně je? 

Hned na začátku je nutné uvést na pravou míru jednu věc – bondage a BDSM nejsou synonyma, ačkoliv bývají často zaměňovány. 

  • Zkratka BDSM označuje řadu praktik, které zahrnují bondáž, dominanci, sadismus a masochismus. Jeho stoupenci rádi zkoumají hranice lidské rozkoše prostřednictvím erotických hrátek, jenž mohou zahrnovat fyzické a psychické utrpení.
  • Bondáž je pouze jednou ze složek BDSM a jednoduše řečeno jde erotickou praktiku, která spočívá v dosažení sexuálního potěšení zbarvením/omezením možnosti pohybu. Všechny ty bičíky a  latexové obleky s ní vlastně tolik společného nemají. 

Je bondage pro každého? 

To záleží na její podobě. V Japonsku je třeba považována za umění, označované jako shibari a kinbaku. Jde o extrémnější praktiky, pro které se doporučuje absolvovat speciální kurz. 

Bondage ve své jemnější verzi ale mohou praktikovat i začátečníci. Nemusíte umět nejrůznější typy uzlů, abyste si radosti svazování užili. Stačí k tomu pár drobných triků.

Netlačte na pilu 

Když jsme zbaveni některého smyslu, automaticky se zvýší citlivost těch ostatních, ať už z nutnosti, nebo proto, že začneme jinak dělit svou pozornost. A právě v tom spočívá kouzlo bondage. Díky zavázaným očím bude vaše pokožka vnímavější. Díky tomu, že nejste schopni se hýbat, se dostanete do stavu odevzdanosti, ve kterém jste citlivější na laskání a připraveni na extazijní rozkoš.

Jenže! Dosud neznámý pocit z toho, že se nemůžete na své smysly spolehnout může (hlavně u začátečníků) vyvolat pocit bezmoci. Proto si pamatujte, že není nutné začínat hned s vázáním provazy a pouty. Domluvte se se svou společnicí na tempu, nejprve se s různými pomůckami seznamte a vyzkoušejte si napoprvé vázání nebo být svázán šátkem či kravatou. 

Důvěryhodný partner

Typicky mají bondage hrátky dva účastníky – jednoho dominantního a druhého submisivního. Existují páry, v nichž se tyto dynamiky mění a partneři přecházejí z role submisivní do role dominantní. Jiné páry mají naopak tyto role pevně stanoveny.

Ať už inklinujete k té či oné roli, je důležité, abyste si vzájemně se svou společnicí věřili. Ačkoli toto tvrzení na první pohled platí spíše pro toho, kdo se druhému odevzdává, platí stejně tak i pro dominátora. Bondage je hra a jako taková má svá pravidla, přičemž základní podmínkou pro její zahájení je vědomí toho, že se budete jako partneři respektovat.

  • Při hledání společnice se zaměřte jen na takové, které bondage, popř. BDSM nabízí v rámci svých služeb. Nespoléhejte na to, že ji k takovým praktikám přesvědčíte. 
  • Oba dva si nastavte limity komfortní zóny a nepřekračujte je. Opět, vyhněte se nátlaku a přesvědčování. 

Plán B – bezpečnost nadevše 

Asi všichni víme o tom, že existují tzv. safewords, slova, která umožňují submisivnímu partnerovi hru zastavit. Vzhledem k lehké povaze bondage nejsou bezpečná slova pravděpodobně nutná. Pokud se chcete cítit jistější, není od věci se na nich domluvit. V každém případě je dobré mít po ruce nůžky nebo náhradní klíče od pout. 

Bondage je skvělým způsobem, jak si trochu okořenit svůj sexuální život a otevřít se novým zkušenostem. Nesmíte při tom ale zapomenout na jednu věc – konečným cílem je vzájemné potěšení toho, kdo svazuje, ale toho, kdo dostává! 

Láká vás tato představa?

Andrea Šanderová