Myslíte si, že nevěra je v pořádku?

Nevěra je obecně považována za něco hodně nepatřičného. Je kritizována, trestána a také zatracována. Co tedy stojí za tím, že se jí muži i ženy  dopouštějí v takovém rozsahu? Pravděpodobně  jste od mnoha svých přátel dozvěděli, že tu a tam ulétli… Že se jim přiznala přítelkyně s nevěrou na pracovišti… Že sami měli úlet. Jak to tedy je s tou škaredou nevěrou? Co si o ní myslíte?

Mužské zálety

Muži jsou nevěrní z více důvodů. Může to být nedostatek sexu v dlouhodobém vztahu, obzvláště, pokud jsou spolu partneři dlouho a mají spolu děti. Dalším důvodem je u mužů podpora sebevědomí. Doma nemají tolik obdivu a když na něj narazí u jiné ženy, rádi se mu poddají i s intimními radovánkami. Podnětem k nevěře může být také krize ve věku po čtyřicítce. V té chvíli je potom sexuální vztah s mladší kolegyní opravdovým kořením a rozodně také důkazem, že muž se ještě nemusí cítit být tak úplně na odpis.

Ženská klopýtnutí

Ženy jsou nevěrné skoro stejně jako muži. Jejich důvody jsou ale trochu odlišnější. Může to být nedostatek pozornosti doma, pracovně zaneprázdněný partner nebo třeba větší sexuální apetit oproti apetitu dlouhodobého partnera. Nevěra páchaná ženou je ale obecně odsuzována více, než ta, kterou realizuje muž. Přijde vám to spravedlivé?

Jaké jsou dezinformace, kolující o nevěře?

Lidé nevěru odsuzují, ale i tak se jí zhruba třetina až polovina lidí ve svém životě alespoň jednou dopustila. Nevěry se nedopouštějí více muži, než ženy, ale obě pohlaví téměř stejně. Samozřejmě veřejné domy a například sexuální masáže si objednávají více představitelé mužského pohlaví. Co ještě prozradila o nevěře jedna z anket?

A jaký je váš pohled na úlety?

Na mínění co se úletu týče,  jsme se formou ankety ptali i my. Jak to dopadlo, posuďte sami.

Helena, 73 let, důchodkyně

U nás na vesnici všichni vědí, co se kde šustne. Takže i nevěra se tady většinou prozradí. A záleží na člověku, jestli tu obecnou hanbu přede všemi ustojí. Jedna paní se po svém klopýtnutí raději odstěhovala do města. Nezvládla to, že si o tom půl roku švitořili i vrabci na střechách.

Adam, 39 let, profesionální taneční mistr

Já jsem svojí partnerce párkrát zahnul. Tak nějak mi to ujelo. Nechci jí ubližovat, ale prostě si občas nemůžu pomoct. Je to pro mě takový hnací motor, pozvbuzovadlo, zvyšuje mi to můj osobní kredit. Snažím se to ale tajit, abych jí moc neublížil. Svoji partnerku bych měnit nechtěl.

Žaneta, 31 let, asistentka řízení letového provozu

Já toho svého skutečně miluji a nikdy bych mu to neprovedla. Asi bych se propadla hanbou, kdyby se to na mě provalilo. Až doteď jsem mu byla věrná a hodlám v tom pokračovat. Ale na druhou stranu musím přiznat, že v mládí jsem si užila s dost muži, takže už jsem vyzkoušela opravdu hodně. A teď už jsem ráda, že mám svého manžela, kterému můžu věřit, a on může věřit mně.

Hedvika, 40 let, reportérka soukromé televize

Já jsem zrovna přišla na nevěru svému muži. A opravdu nevím, jestli to náš vztah ustojí. On se kaje, omlouvá, snaží se vše urovnat, ale já jsem z toho hrozně zničená. Máme malé děti… už proto zkouším se na to dívat jinak, zachránit vztah kvůli rodině. Avšak mám pocit, že ve mně něco nadobro zemřelo. Ještě jsem si vzala čas na rozmyšlenou, ale vše dělám již jen kvůli dětem. Chlapi u mě nejspíš úplně skončili…

A co vy? Dokázali byste nevěru svému protějšku odpustit? A jak moc jste byli během svého mládí věrní svým mladým láskám. Přiznejte se bez mučení!

Andrea Šanderová