Chcete tetování odstranit bez bolesti a s nejlepším možným výsledkem? Spolehněte se na laserovou metodu!

Přemýšlíte, zda lze vaše tetování odstranit bez bolesti a zároveň tak, aby byl výsledek zákroku téměř dokonalý? Obáváte se, že je to nereálné? Přestaňte si s tím lámat hlavu a věnujte pár minut následujícím řádkům. Dozvíte se z nich to nejpodstatnější a zjistíte, že jsou vaše obavy zbytečné. Potřebujete se své tělesné výzdoby zbavit? Až do nynějška jste si nevěděli rady? Pozorně čtěte a uvidíte, že řešení je poměrně snadné. Stačí si jen zvolit optimální metodu, vybrat kliniku solidní úrovně a dodržet veškeré pokyny, které vám lékař dá. S průběhem zákroku a stejně tak s jeho výsledkem budete nepochybně spokojeni. Nevěříte?

Lze tetování odstranit tak, aby to nebolelo?

Chcete se zbavit nevyhovujícího tetování a vaše největší obavy se týkají případné bolestivosti zákroku? Máme pro vás dobré zprávy! Moderní estetická medicína má dnes k dispozici velice šetrné metody, které se s tím, co bylo běžně používáno ještě v nedávné minulosti, vůbec nedají srovnávat. Chirurgické odstranění motivu nebo jeho vybroušení? Zapomeňte na to! Podobně nepříjemný zákrok si můžete odpustit. Vydejte se tou nejpohodlnější a nejspolehlivější cestou a k řešení svého problému využijte laser. Klinik a salonů krásy, které disponují kvalitními přístroji, je u nás díkybohu dostatek. Stačí sednout k počítači a určitě si vyberete. Nebo máte obavy dokonce i z této metody? Někdo vám snad vyprávěl, že nemá na laserové odstranění tetování ty nejpříjemnější vzpomínky? Možná je to tím, že je vnímání bolesti velice subjektivní a co jeden člověk považuje za bolestivé, jiný vůbec zaznamenat nemusí. Z lékařských průzkumů však jednoznačně vyplývá, že si v drtivé většině případů lidé nestěžovali a pokud už pociťovali nějakou bolest, jednalo se pouze o mírné pálení či štípání. 

Laser je mimořádně efektivní

Podařilo se nám rozptýlit vaše obavy? To je dobře. Můžeme se tedy soustředit na to, jaký výsledek lze v případě laserové metody obvykle očekávat. Zde nezbývá než konstatovat, že jak odborníci, tak lidé, kteří zákrok podstoupili, hovoří o tomto postupu téměř výhradně v superlativech. Není divu. Moderní laserové přístroje jsou velice efektivní. Starého, nežádoucího nebo jakkoliv nevyhovujícího obrázku či nápisu vás zbaví téměř dokonale. Po nějakém čase budou stopy po dřívější výzdobě na vaší kůži zanedbatelné a mnohem pravděpodobnější je, že nebudou vůbec žádné. Ztrpčuje vám vaše tetování život? Pomoc je snadná! Než se však definitivně rozhodnete a obrátíte se na nějaké odborníky, pojďme si říci několik důležitých věcí. Například to, na jakém principu laserové přístroje pracují nebo jaké překážky se mohou vašemu snažení postavit do cesty.

Dejte přednost Nd:YAG přístroji!

Laserových přístrojů, s nimiž se lze běžně setkat, je několik druhů. Až si budete vybírat kliniku, na které zákrok podstoupíte, vzpomeňte si, že za jeden z nejspolehlivějších typů je považován tzv. Nd:YAG laser. U něj vám totiž na rozdíl od některých starších přístrojů nehrozí v podstatě žádné riziko. Dříve hojně používané rubínové lasery měly například tu nevýhodu, že po jejich použití relativně často docházelo ke vzniku jizev a „bílých map“ na kůži. To je naštěstí minulost. A co vás tedy čeká? Jaký je princip laserového ošetření? Zjednodušeně řečeno? Pomocí přesně zacílených paprsků dochází k likvidaci barviva či chcete-li, k jeho rozložení na drobné částečky. A těch už se zbavíte přirozenou cestou. Váš mízní systém je vyplaví z těla ven. Je to jednoduché, bezbolestné a vysoce efektivní. Naprostá většina specialistů vám jistě potvrdí, že nic spolehlivějšího alespoň prozatím moderní věda k dispozici nemá.

Snad nebudete mít smůlu…

Motivace lidského konání je nesmírně rozmanitá. Výzdoby vlastního těla se to pochopitelně také týká. Někdo si pořídí tetování na důkaz lásky k blízké osobě, jiný chce dát třeba najevo příslušnost k nějaké sociální skupině a další se pouze tzv. sveze na módní vlně. Je vcelku lhostejné, jaké byly kdysi vaše důvody. Nyní jste zřejmě rozhodnuti „uvést věci do původního stavu“. Než ale učiníte první krok, ještě nám věnujte trochu pozornosti. Přestože se o laseru v souvislosti s nežádoucím tetováním hovoří více méně jen pozitivně, může se stát, že právě vám bude tato metoda zapovězena. Ptáte se, proč? Co by vám mohlo využití tohoto moderního postupu znemožnit? Bohužel některá z těchto diagnóz:

  • Srdeční onemocnění
  • Vážnější kožní choroba
  • Epilepsie
  • Cukrovka
  • Špatná srážlivost krve

Lékaře se vyplatí poslouchat!

Pokud snad nepatříte k těm několika málo výjimkám, které mají na moderní medicínu jiný názor, zřejmě budete souhlasit, že poslouchat lékaře se obvykle vyplácí. Odstranění tetování vždy předchází konzultace a odborné vyšetření. Cílem je nejen vyloučit některé z výše uvedených onemocnění, ale také stanovit optimální postup a probrat detaily následné péče. Jestliže budete v maximální možné míře spolupracovat a dodržíte veškeré pokyny, je uspokojivý výsledek z 99 % zaručen. Nevěříte? Poptejte se mezi známými a nejspíš zjistíte, že spolehlivější metoda než laser, neexistuje. 

Když už jsme zmínili důvody, které mohou člověka přimět k tomu, aby se nechal tetovat, prozradíte nám, co bylo motivací ve vašem případě?

Andrea Šanderová