Permanentní make up; Praha jako centrum kosmetických služeb. Co si představit pod pojmem “trvalé líčení”?

Hledáte-li místo, kde si nechat udělat kvalitní permanentní make up, Praha bude tím nejlepším řešením.  Díky velké koncentraci kosmetických salonu v naší metropoli, musí každý provozovatel dbát na vysokou úroveň nabízených služeb. Proto zde najdete absolutní špičky v oboru. Abyste byli před zákrokem dobře informovaní, připravili jsme pro vás následující text, kde se dozvíte, co od trvalého líčení očekávat. Jestli stále váháte, zda zákrok podstoupit, přečtěte si následující řádky. Třeba vám pomohou se konečně rozhodnout.

Permanentní make up a jeho hlavní benefity 

Tím nejzásadnějším benefitem permanentního líčení je, jak už z názvu vyplývá, jeho trvanlivost. Toto řešení vám ušetří spoustu času, který byste jinak trávili v koupelně úpravou své vizáže. Jelikož se jedná o speciální pigment, který se z kůže jen tak nevymyje, bude vaši tvář zdobit po dobu několika let, aniž byste se o něj museli nějak starat. 

Kromě trvalého efektu navíc docílíte perfektního vzhledu, jelikož prestižní salony disponují velice zručným a zkušeným personálem. Kosmetičky mají pevnou ruku a dokáží vám na víčko namalovat dokonale symetrické linky či perfektně olemovat rty, aby vypadaly výrazně a přitom přirozeně. Jedná se zkrátka o profesionální úroveň líčení.

Které části obličeje lze trvale nalíčit?

V těch nejlepších kosmetických salonech vám namalují permanentní kontury rtů, oční linky, a to jak pro horní i spodní víčka, a dokonce i obočí. Ty nejšikovnější kosmetičky dokáží vytetované kontury dokonce vystínovat. Novinkou v tomto oboru je aplikace permanentní tvářenky, kterou v České republice zatím provádí jen zlomek salonů. V zahraničí se však už jedná o standardní službu a předpokládá se, že brzy se stane běžně dostupným zákrokem i u nás.

Co vás čeká v salonu?

Aby bylo možné zákrok provést, je potřeba nejprve absolvovat vstupní konzultaci s dermatologem. Tato návštěva je důležitá, aby se zabránilo nežádoucím účinkům po aplikaci, jako jsou různé alergie. Počítejte tedy s tím, že si vás v salonu nejdříve trochu vyzpovídají. 

Následný zákrok probíhá v podstatě stejně jako klasické tetování. Na povrch kůže ve vybrané obličejové části se aplikuje speciální pigment, který se dále vpichuje jehlou do pokožky. Celý proces nemusí být úplně příjemný, ale výsledek zaručeně stojí za to.

Jaké komplikace se mohou objevit

Stejně jako každý jiný zákrok, ani aplikace permanentního líčení se neobjede bez rizika. Zejména v případě, že na konzultaci zatajíte, že trpíte nějakou kožní chorobou, mohou vás potíže po proceduře zastihnout. Vždy existuje malá pravděpodobnost, že se u klientky objeví některý z níže uvedených následků jako reakce na barvivo nebo jiný faktor, který působí při aplikaci:

  • výskyt kožní bulky v oblasti víčka
  • alergická reakce na použitý materiál
  • otok, začervenání či jiný projev podráždění

Nemusíte ale propadat panice, tyto projevy se objevují opravdu jen zřídka a ve většině případů není problém je vyléčit. 

A zde bychom ukončili naše povídání o trvalém líčení. Pokud jste se dostali až sem, získali jste základní představu  o tom, co zákrok obnáší a jaké jsou jeho největší výhody oproti klasickému make-upu. Dozvěděli jste se, které části obličeje je takto možné zkrášlit a také jste byli poučeni o některých komplikacích, jež mohou proceduru doprovázet. Nyní už se můžete s klidným svědomím objednat na vstupní konzultaci.

A jaký názor na permanentní make up máte vy? Podstoupili jste někdy podobné ošetření nebo to alespoň zvažujete? Či jste spíše fanoušci přirozeného vzhledu a upřednostňujete “nahé” líčení? Napište nám do komentářů, co si o permanentním make-upu myslíte, zajímá nás váš názor!

Andrea Šanderová