Řešení Správce učebny hlídá školní počítače a umožní efektivnější výuku

Společnost SODATSW uvádí na trh moderní softwarové řešení Správce učebny vyvinuté přímo na míru školní výuce. Sofistikované funkce učitelům pomáhají při výkladu látky a usnadňují správu počítačů v učebnách. Řešení dokáže žákům znemožnit vstup na weby s nevhodným obsahem nebo stahování souborů a instalaci nelegálního softwaru. Díky tomu chrání školy před možným střetem se zákonem.

Nové řešení Správce učebny společnosti SODATSW umožňuje učitelům a obsluze školního IT vybavení snadno spravovat a monitorovat všechny počítače v učebně. Špičkový produkt pro správu školního vybavení byl přizpůsoben požadavkům učitelů a samotné výuce. Učitel může žákům snadno zakázat přístup na sociální sítě či povolit prohlížení jen vybraných webů. Praktickou funkcí je možnost plně převzít kontrolu nad žákovým počítačem a názorně mu přímo na monitoru předvést probíranou látku.

Učitelé se často potýkají s nepozorností žáků při výuce na počítačích. K bezpečnostním funkcím produktu Správce učebny jsme proto přidali možnost řízení výuky a pozornosti studentů,“ uvedl k výhodám produktu Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW, která vyvíjí řešení pro správu a bezpečnost pracovních stanic. „V letošním roce jsme provedli průzkum mezi tuzemskými školami, který prokázal, že pouze polovina škol své počítače chrání pomocí specializovaných nástrojů. Přitom školy se setkávají například se snahou studentů prohlížet zakázaný obsah na internetu,“ doplnil Hanzal s tím, že podle průzkumu společnosti se 22 % škol setkává s pokusy žáků navštívit stránky s nevhodným obsahem.

Řešení Správce učebny bylo vyvinuto tak, aby školám pomáhalo předcházet problémům se stahováním a prohlížením nelegálního obsahu. Na všech počítačích v učebně lze zakázat stahování problematických souborů a přístup na weby se závadným obsahem. Produkt společnosti SODATSW lze navíc rozšířit o auditní a monitorovací moduly, s jejichž pomocí je možné sledovat, jaká USB zařízení žáci a studenti používají. Na počítač učitele navíc mohou chodit automaticky zasílané zprávy o nevhodné činnosti žáků.

Školní počítače se často stávají bránou ke stahování ukradených hudebních souborů, videí či her. Škola, která nemá tyto aktivity pod kontrolou, se vystavuje riziku ztráty dobré pověsti nebo dokonce konfliktu se zákonem,“ vysvětlila Klára Navrátilová, která má ve společnosti SODATSW na starosti marketingové kampaně pro školy. „Řešení Správce učebny proto vychází vstříc aktuální potřebě škol chránit své počítače pomocí specializovaného softwaru a monitorovat jejich využívání,“ dodala.

Andrea Šanderová