Vydána nová verze AreaGuard Neo 1.10.2005

V návaznosti na uvolnění Windows 8.1 Update 1 i my přicházíme s aktualizací AreaGuard Neo, která tento operační systém plně podporuje. Navíc i přes ukončení podpory Windows XP SP3 společností Microsoft, je verze AreaGuard Neo 1.10 i nadále s tímto operačním systém kompatibilní.

Jednou z novinek této verze je také možnost nastavit výchozí šifrovací klíč pro vynucené šifrování výměnných médií. Firemní klíč lze nyní přenastavit na osobní klíč aktuálně přihlášeného uživatele. Pokud máte nastavení zájem, kontaktujte nás pro informaci, jakým způsobem nastavení provést.
Na klientských stanicích je nyní nově také speciální nástroj „Scan_Tool.exe“, který umožní vypsání informací o zašifrovaných nebo nezašifrovaných souborech do XML výstupu. Tento nástroj je dostupný na klientských stanicích v programovém adresáři AreaGuard Neo ve složce „clientbin“. Pro jeho použití jej stačí spustit s parametry, které lze zjistit po jeho spuštění přes příkazový řádek.

Aktualizace obsahuje také opravy notifikací při odinstalaci či upravené chování při odhlášení uživatele na systémech Windows 8 a 8.1. Při šifrování na souborových serverech v předchozích verzích zůstávaly starší verze AreaGuard Neo Installeru, od této verze je již tato komponenta upravena tak, aby se při další aktualizaci mohla automaticky odebrat

Andrea Šanderová