Chcete se zbavit vrásek? 

Ať už je vám třicet nebo padesát let, asi mi dáte za pravdu, že ženy bez rozdílu věku nechtějí kvůli vráskám vypadat starší . Dnešní moderní metody nám  umožňují širokou nabídku různých preparátů, zákroků a nástrojů, jak s vráskami na nějakou dobu tak trochu zatočit. Záleží, kolik nám je let a co si od výsledku slibujeme. Podstatné samozřejmě  také  bude, kolik prostředků jsme ochotny do svého omlazení investovat. Chcete se zbavit vrásek? Nebojte se a bojujte proti nim i s pomocí našich tipů!

Strava jako základ

Ano, stále omílané chytré rady, že základem je zdravé stravování, na nás útočí ze všech stran. Jsou ovšem pravdivé. Strava bohatá na správnou skladbu vitaminů a minerálů je jedním ze základních pilířů mladistvého vzhledu. Pro pleť bez vad jsou důležité minerály jako zinek, hořčík a vitaminy B, A nebo C. Důležitý je také pitný režim. Pro hladkou pleť doporučujeme pít hlavně čistou vodu. Pokud se rozhodnete začít zdravou stravou, určitě uděláte krok správným směrem. Pokud nevíte, s jakými pokrmy začít, přinášíme seznam potravin, které vás mohou díky svým účinkům omladit.

Vnější péče o pleť

Na tu nedáme dopustit. Péče o pleť pomocí krémů, olejů a dalších ošetřujících přípravků je dalším z pilířů, které pozitivně ovlivňují kvalitu pleti a její budoucí sklon ke tvorbě vrásek. Pokud máte geneticky daný předpoklad k vrásčité pleti, doporučujeme začít aplikovat prostředky proti vráskám již klidně kolem třicítky. Nemusíte hned vykoupit celou drogerii, pleť vám jistě bude vděčná alespoň za noční krém a občasné sérum proti vráskám.

Chtějte botox!

Není problém! Tato vymoženost moderních žen již dávno není pouze pro hrstku vyvolených movitých dam! Dnes si ji může dovolit téměř každá žena. A mnoho z nich ji také využívá. Jedná se o aplikaci botulotoxinu, což je původně přírodní materiál, který se dnes vyrábí uměle. Po značném zředění se aplikuje do míst, kde vznikají vrásky nejvíce, například nad kořenem nosu. Cílem je v tomto případě  „mračící“ sval, který je na několik měsíců vyřazen z provozu díky potlačení  nervového vzruchu. Vrásky se tak neprohlubují a jsou znatelně méně vidět. Chtějte botox! Praha nebo Brno jsou známy zavedenými estetickými klinikami, kde často nabízejí i akční ceny, takže můžeme slíbit, že botox nezruinuje ani vás, ani vaši peněženku!

Pozor na pobyt na slunci!

Pro zdravou pleť doporučujeme také netrávit velké množství času na přímém slunci. A pokud ano, rozhodně ne v době kolem poledne. Dlouhodobá expozice na slunci je pro kůži hotovou pohromou. Má vliv na její vysušování a také na podporu vzniku vrásek. Totéž samozřejmě platí také o opalování v soláriu. Pokud si však nemůžete tmavý vzhled pleti svého těla nechat ujít, dbejte o pleť po opalování o to více. Existuje řada kvalitních přípravků, které můžete aplikovat před opalováním a také po něm. Opalování lze také částečně nahradit samoopalovacími přípravky. U některých z nich ani nepoznáte rozdíl od skutečného působení slunce.

Zahoďte cigarety!

Ano, jejich vliv na stárnutí pleti je neoddiskutovatelný. Pokud se vám podaří přestat kouřit, nebude to jen pleť, která vám za to poděkuje. Výrazně pozitivní vliv to samozřejmě bude mít na celé vaše tělo.

Jakou formou pečujete o svoji pleť vy? Jste pro boj proti vráskám již od mládí nebo naopak doháníte péči až v pozdějším věku? Přemýšlíte nad zákrokem na klinice estetické medicíny? Napište nám, který zákrok podle vás stojí za to. Těšíme se na vaše tipy v komentářích.

Andrea Šanderová