Je pro domácí péči o pleť nejlepší ultrazvuková špachtle? Nebo existuje ještě spolehlivější řešení?

Je pro péči o pleť v domácích podmínkách nejlepší ultrazvuková špachtle nebo se vyplatí sáhnout po jiné metodě? A co profesionální péče? Dovede ji ultrazvuková špachtle zcela nahradit? Přístroj, o němž budeme nyní hovořit, představuje v péči o pleť menší revoluci. Nabízí totiž moderní a velice účinnou technologii, kterou lze jednoduše použít v domácích podmínkách. Tento přístroj využívající ultrazvukové vibrace je stále oblíbenější. Jistě z dobrých důvodů.

Hledáte efektivní a šetrný způsob péči o svoji pleť? Možná jste ho právě objevili. Podíváme se, v čem se použití tohoto přístroje liší od tradičních metod čištění a exfoliace pokožky. Potom se jistě sami rozhodnete, zda je vhodný také pro vás.

Proč je na pleť nejlepší ultrazvuková špachtle? A jak vůbec pracuje?

Ultrazvuková špachtle je moderní a spolehlivý přístroj, který pracuje na principu vysokofrekvenčních vibrací. Tyto vibrace jsou vytvářeny kovovou částí přístroje, která má tvar špachtle a která je připojena ke zdroji ultrazvukových vibrací. Díky tomu je tato “šikovná mašinka” schopna jemně, ale přitom velmi efektivně odstraňovat nečistoty, odumřelé kožní buňky a dokonce i černé tečky z povrchu vaší pokožky, a to aniž by pleť jakkoliv podráždila nebo dokonce poškodila. 

Volá vaše pleť SOS? Potřebuje důkladnou péči? Možná, že by tento přístroj stál přinejmenším za úvahu, nemyslíte? 

Široké spektrum účinků

Ultrazvuková špachtle není jen o obyčejném čištění. Její vibrace také stimulují pokožku, čímž podporují regeneraci a zlepšují její celkovou pružnost. Díky hloubkovému působení pomáhá přístroj i s důkladnější absorpcí kosmetických přípravků, což umožňuje pleti lépe využít jejich potenciál a vstřebat všechny účinné a prospěšné látky. Tato domácí metoda také pomáhá v boji proti akné a jiným kožním problémům, protože vyčištěné póry umožňují pokožce dýchat. A nějaké záněty? Na ty rovnou zapomeňte! 

Pravidelné používání ultrazvukové špachtle může navíc pomoci snížit výskyt vrásek a jemných linek. Ano, s trochou štěstí budete díky tomuto přístroji působit mladším dojmem!

 

Je toto řešení lepší než jiné “domácí” metody?

Ultrazvuková špachtle předčí tradiční metody péče o pleť v mnoha ohledech. Na rozdíl od obyčejného “ručního” čištění pokožky nebo používání exfoliačních krémů je přístroj k pleti šetrnější a minimalizuje riziko komplikací, které je jinak zpravidla vysoké. Tato účinná technologie umožňuje hlubší vyčištění pórů, aniž by došlo k poškození kůže nebo k nepříjemnému podráždění i té nejcitlivější pokožky. Další výhodou je schopnost špachtle stimulovat produkci kolagenu, který je pro krásnou pokožku důležitý, a také prospěšného elastinu, což vede ke zlepšení pružnosti pleti a k pevnosti její celkové struktury.

Seznam výhod oproti tradičním metodám:

  • Jemnější a efektivnější čištění
  • Menší riziko podráždění pleti
  • Lepší absorpce kosmetických produktů
  • Stimulace obnovy pokožky

 

Jak vybrat kvalitní přístroj?

Při výběru ultrazvukové špachtle je důležité věnovat pozornost několika klíčovým faktorům. Kvalitní špachtle by měla mít regulovatelnou intenzitu vibrací, aby bylo možné přizpůsobit její použití různým typům pleti a tedy i specifickým potřebám. Důležitou roli hraje rovněž materiál, z něhož je špachtle vyrobena – ideálně by měl být hypoalergenní a musí dát také snadno čistit. Je nutné pečlivě prostudovat funkčnost a seznámit se s různými režimy, které přístroj nabízí. Existuje například režim pro hloubkové čištění nebo režim pro masáž. V neposlední řadě je také nutné posoudit životnost baterie a celkovou odolnost špachtle, abyste měli co největší jistotu, že ji budete moci používat nejen efektivně, ale také opravdu dlouho.

Je použití špachtle snadné?

Použití ultrazvukové špachtle v domácích podmínkách je zcela jednoduché. Což je také jeden z důvodů, proč její obliba setrvale roste. Důležité je dodržovat správný postup a nezapomínat na pravidelnou údržbu a pečlivé čištění přístroje. Při péči o pleť je vhodné začít s nižší intenzitou vibrací a postupně ji zvyšovat podle potřeb a podle reakce vaší pokožky.

Jak na to?

  1. Důkladně očistěte obličej.
  2. Nastavte vhodnou intenzitu vibrací.
  3. Jemnými tahy projíždějte špachtlí po pokožce.
  4. Po použití špachtli očistěte.

Bezpečnost a údržba

Ačkoliv je ultrazvuková špachtle bezpečná a to pro naprostou většinu typů pleti, je někdy doporučováno konzultovat její použití třeba s dermatologem. A to zejména v případě, kdy víte, že je vaše pleť extrémně citlivá nebo když trpíte nějakou kožní nemocí. Vyhnete se tak zbytečným problémům! Jak už jsme uvedli, nutná je také důkladná údržba přístroje. Pokud se o něj budete dobře starat, zabráníte hromadění bakterií na jeho povrchu. To je pro zdraví vaší pokožky samozřejmě důležité. Pravidelná údržba navíc prodlužuje životnost ultrazvukové špachtle. O přístroj se zkrátka musíte alespoň trochu starat, pokud vám má dobře a dlouho sloužit.

 

Nahradí přístroj i profesionální péči?

Ačkoli byla ultrazvuková špachtle původně nástrojem využívaným v profesionálních salonech, její cenová dostupnost a jednoduchost použití z ní učinily oblíbený prostředek “domácí” péče o pleť. Je to přístroj mimořádně efektivní a spolehlivý a odvede na vaší pokožce kus užitečné práce. Ani to však ještě neznamená, že byste měli zcela rezignovat na péči nějakého profesionála. Alespoň občasná návštěva u dermatologa nebo zkušené kosmetičky vám jistě prospěje. Jsou to zkrátka odborníci. A to takoví, kteří vám mohou poskytnout ještě další péči a také nějakou tu radu.

Jinak je ale ultrazvuková špachtle pomocníkem velmi užitečným a navíc snadno ovladatelným. Pro domácí péči o pleť se jeví jako řešení zdaleka nejúčinnější!

Andrea Šanderová