Když nás ostatní vidí jinak   

Člověk (a nejen ženského pohlaví) rád v zrcadle vidí, to, co chce, aniž by si to uvědomoval. Že ostatní nás vnímají úplně jinak, než jak my vidíme sami sebe, je známá věc. Takže zatímco nedostatky rádi vytěsníme,  ty se jako naschvál  pak jinému oku zaskví v plné kráse. A co víc, budou přitahovat pozornost všech, se kterými se setkáme.

 Víte, co představuje největší záludnost? V případě ženy jednoznačně ochlupení v obličeji. Proč? Často se jedná o jednotlivé chloupky,, které při špatném světle nebo pod určitým úhlem pohledu před zrcadlem snadno přehlédnete. Z pohodlnosti a vzhledem k jejich omezenému počtu pak často odkládáte nepříjemnou proceduru jejich odstraňování (toho si snad nikdo nevšimne, říkáte si), až najednou z brady trčí sice řídk, ale dlouhá kozí bradka, kterou nezakryje ani ten sebelepší make up.

Je nutné naučit se žít s ochlupením v tváři?  

Jako příčina výskytu nežádoucích chloupků v oblasti obličeje se uvádí celá řada činitelů. Hormonálními výkyvy v různých fázích života počínaje a vzácnými onemocněními konče.  jedním z viníků je například onemocnění zvané syndrom polycystických ovarií a odborníci se shodují na tom, že je prakticky nevyléčitelné. Podobně změny v ženském organismu způsobené menopauzou a klimakteriem, které mají hirsutismus dříve narozených dam nejčastěji na svědomí, jsou nevratné.  

Takže než měnit každý půl rok gynekologa nebo shánět předražené bylinné přípravky a léčiva je daleko jednodušší zaměřit se na to, jak odstranit chloupky na tváři a případně zmírnit další nepříjemnosti s nemocí spojené. 

Smířit se s tím, co změnit nelze, je  vrcholně moudré. Naštěstí v případě knírku nebo kozí brady není nutné se podle uvedené poučky řídit. Protože ochlupený obličej v hladký změnit lze. A to dokonce několika způsoby. Komu se nechce svépomocí, může několikrát v měsíci navštěvovat svůj oblíbený kosmetický salon, kde mu kromě dalších pleť zkrášlujících úkonů provedou také depilaci obličeje. Kdo si troufá, má čas, trpelivost a dobrý zrak, pro toho je na trhu k dispozici  množství pomocníků v podobě pinzet a dalších mechanických pomůcek, voskových depilačních pásků a krémových past či dámských variant holicích strojků. O zábavu bude mít na dlouhé hodiny postaráno. 

Varianta poslední a nejrychlejší

Existuje však jedna metoda, která doslova strčí všechny ostatní do kapsy. Služba, která je výsledkem novodobého maximálního využívání fyzikálních a chemických objevů v životě běžného člověka, má název laserová epilace. Dokáže jako jediná ze všech rozložit vlasové cibulky teplem tak, že než se jim podaří dát znovu dohromady, uplyne několik měsíců. Při opakování laserového útoku dokonce několik let. To znamená, že dvanáct až osmnáct měsíců po ošetření zůstává tvář hladká a její majitelka může být zcela bez obav, že se na ní nějaký vetřelec v podobě chloupku objeví. 

Ve srovnání se starými standardními způsoby boje s chloupky je to skok kupředu tak radikální, že snese srovnání s vynálezem telefonu pro komunikaci, nadzvukového letadla pro dopravu nebo penicilinu v lékařství. V oblasti péče o krásu rozhodně velká revoluce. 

Kdekoli o chlupy nestojíte

Na lidském těle není pro laser žádné místo tabu. Není tedy nutné se omezovat pouze na část obličeje, i když tam pochopitelně nežádoucí ochlupení vadí nejvíc, protože jej nelze ukrýt pod oblečení. Laserový paprsek vás může zbavit chloupků kdekoli si to budete přát. Během této procedury se s nimi budete moci řádně rozloučit, protože před zákrokem je třeba nechat je pořádně vyrůst. Stýskat se vám po nich ale rozhodně nebude.   

Proč musí být ženská tvář hladká? Jak dlouho vám trvá, než toho dosáhnete? Kam byste si nikdy nepustily laser? 

Andrea Šanderová