Vyplatí se investovat do kvalitní kosmetiky?

Přemýšlíte o tom, zda peníze, které utratíte za kosmetiku, nejsou vyhozené oknem? Pokud kupujete tu kvalitní, tak rozhodně nejsou. Důvodů je hned několik. Počínaje mnohem menším rizikem toho, že nebudete vaši pleť zatěžovat látkami, které na ní nepatří. A konče tím, že zcela prozaická touha, abyste  o několik let později vypadala svěžeji a mladší než vaše spolužačky a stejně staré kolegyně, najde svého naplnění. Která žena by tomu odolala? 

Luxusní kosmetika a špičkový účinek nejen na pleť 

Pokud se chcete cítit opravdu královsky, zkuste si jednou za čas nadělit luxusní kosmetiku. V tomto případě totiž nepůjde jen o složení, ale i o celkový výsledný pocit. Většina výrobků těchto řad si potrpí nejen na špičkové složení, ale i na prvotřídní design. Prostě na vytvoření pocitu unikátnosti.  

Použití vysoce kvalitní kosmetiky přitom sebou nese zajímavý psychologický efekt. A tím je vliv samotné jedinečnosti těchto řad. Uživatelkám dopomůže nejen ke krásné pleti, ale i k tomu, aby se ony samy cítily při jejím používání sebevědomější a krásnější. Proč?  Inu vědomí toho, že používají něco vyjímečného a nesrovnatelného má skutečně neodolatelný psychologický účinek. Vyzkoušejte to na vlastní kůži.  

Kvalitní kosmetika je o jejím složení 

Pokud se rozhodnete investovat do péče o pleť, uděláte jen dobře. Kvalitní krémy opravdu dokáží zpomalit stárnutí kůže. Už jen proto, že pomocné látky jsou v nich opravdu obsaženy a nejedná se jen o deklaraci na obalu. Může jít například o kyselinu hyaluronovou, retinol nebo dokonce i zlato. Ano, i to se svými účinky řadí mezi bojovníky proti stárnutí pleti. Není divu, že je velmi často i součástí luxusních kosmetických výrobků. 

Chcete-li se o svoji pokožku starat, je dobré vědět, co na ni aplikujete

Pokožka je velký absorbent, látky z ní se vám mohou jednoduše dostat do těla. Většina běžných krémů samozřejmě splňuje normy. Krátkodobém použití by tedy neměl být problém. Ovšem většina žen používá kosmetiku denně několik desítek let. Proto je  dobré sledovat složení výrobků, kterými se myjete nebo si je aplikujete na tělo. 

2 zásadní problémy u běžné kosmetiky: 

  • Dlouhodobé účinky. Každý schválený  kosmetický přípravek většinou splňuje regule ohledně toxických a nezdravých látek. Problém je však při jejich dlouhodobém používání. V dlouhodobém horizontu může docházet k narůstání obsahu množství nechtěných látek v těle. A kosmetika se používá dennodenně. Ať se jedná o mýdla, dekorativní kosmetiku, šampony nebo jakékoliv hydratační, omlazující a ochranné krémy.  
  • Koktejlový efekt. Každá látka sama o sobě může být neškodná. Ovšem platí to i v případě, že se smíchává s jinou látkou? A to ještě dlouhodobě? 

Ta přírodní slibuje šetrnost k pokožce i přírodě

Díky tomu, že se čím dál tím více začíná mnoho zákazníků zajímat i o složení  kosmetických výrobků, se dostal do popředí trend přírodní kosmetiky. Ale i zde je třeba dbát na to, aby se jednalo o skutečně přírodní kosmetiku. Ne, jen upravený klasický výrobek s krásným přírodním designem.  

  • Přírodní kosmetika neobsahuje deriváty ropy, silikony ani chemické konzervanty. 
  • Ta luxusní dokonce používá velmi účinné složky. Třeba už zmiňované zlato.
  • Je založena na používání pouze přírodních surovin. Rostliny v ní obsažené jsou většinou ještě v i bio kvalitě. Což většinou znamená i s respektem nejen k pokožce, ale i přírodě. 
  • V případě, že složení hlídat nechcete, určitě vám pomůže vědět, že když na lahvičce najdete značku CPK, Cosmos nebo Ecocert, máte jistotu, že v ruce držíte certifikovanou přírodní kosmetiku, která prošla přísnými normami.

Líbila by se vám nějaká luxusní kosmetika jako dárek k narozeninám? Nebo byste raději šperk? Nebo něco úplně jiného?  

Andrea Šanderová