Dámské pyžamové kalhoty aneb, jak vybrat naprosto dokonalé pyžamo

Nefandíte tradičním pyžamovým setům? Chcete si vytvořit svůj vlastní? Proč ne, stačí, když zkombinujete dámské pyžamové kalhoty s originálním topem podle vašeho výběru. Vybrané modely kalhot i pohodlných triček a topů můžete zakoupit samostatně. Fandíme vaší kreativitě. Ať už vám jde jen o pohodlí, nebo chcete vypadat skvěle i v posteli, poradíme vám, na co se při výběru pyžama zaměřit; zmíníme rovněž nejzajímavější trendy, které stojí za to vyzkoušet.

Dámské pyžamové kalhoty to nejsou jen proužky a flanel

Řada žen přistupuje k výběru pyžama zcela pragmaticky. Prioritní je pouze pohodlí, na vzhledu, provedení a materiálu mnohým vůbec nezáleží. Dnešní nabídka oblečení je natolik bohatá, že v žádném případě nemusíte dělat kompromisy. Proč se rozhodovat mezi pohodlím a atraktivním vzhledem či střihem, když můžete mít obojí? Stačí, když budete vybírat s rozvahou a inspirujete se naším jednoduchým návodem, jak na to.

Jak vybrat pyžamo, které skvěle vypadá a zároveň je teplé a pohodlné?

Spánek má na lidské zdraví prokazatelně pozitivní vliv. Ve snaze dopřát si co nejkvalitnější spánek neváháme utratit tisíce za zdravotní matrace, polštáře a hypoalergenní přikrývky a povlečení. Snažíme se vytvořit si co možná nejideálnější podmínky, ale často zapomínáme věnovat stejnou pozornost a péči i výběru pyžama. Co s tím?

  1. Pohodlí je priorita číslo jedna. Buďte IN a sledujte módní trendy, ale nikdy neobětujte vaše pohodlí nějakému extrémně nepohodlnému módnímu výstřelku, který nemá s pyžamem nic společného. Kombinování pyžamových kalhot s topem vlastního výběru vám umožní vytvořit si naprosto originální a pohodlný model.
  2. Nepodceňujte výběr materiálu. Volba materiálu je vůbec nejdůležitějším faktorem výběru. Obloukem se vyhněte všem syntetickým látkám, které nepohlcují vlhkost a nemají dobré termoregulační vlastnosti. Přírodní materiály (bio bavlna, bavlna a bambus) jsou jasnou volbou. Textilní průmysl je druhým nejhorším průmyslem, který znečišťuje naší planetu. Pokud se zajímáte o ekologii a udržitelnost, nekupujte levná pyžama asijské výroby. Pyžama z přírodních materiálů jsou odolnější a vydrží vám neporovnatelně déle. V letních měsících sáhněte po saténovém pyžamu. Přírodní satén (vyrobený z čisté bavlny) má příjemný chladivý efekt. V zimě oceníte teplý flanel.
  3. Zvolte si správnou velikost a dejte přednost jednoduchým střihům. Výběr velikosti nepodceňujte. V příliš malém, nebo naopak volném pyžamu se nebudete cítit příjemně. Guma u kalhot by neměla být příliš těsná, protože si můžete způsobit bolestivé otlaky. Střihy volte jednoduché bez zbytečných aplikací a kapes. Ani švy vás nesmí tlačit.
  4. Vyberte si délku kalhot, která vám nejvíc vyhovuje. Kalhoty nemusí být jen dlouhé. Vybírat můžete hned z několika délek. Pokud máte v zimě dobře vytopený byt, nemusíte se krátkých délek vzdávat ani v zimním období.

Letí svůdný i sportovní styl

Trendem posledních let je kombinace dlouhých kalhot a crop topu. Pokud máte rády sportovní styl, můžete kombinovat dlouhé bavlněné kalhoty s bavlněným crop topem (s dlouhým i krátkým rukávem). Pokud se v crop topu necítíte dobře, pořiďte si ke kalhotám klasické bavlněné tričko na spaní nebo tílko. 

Milovnice elegance a čistých linii se neobejdou bez saténového pyžama. Satén je luxusní materiál, který vypadá skvěle na každé ženě. Zvolit si můžete jednoduchý, jednobarevný model nebo s potiskem. Módním hitem jsou květinové potisky a jemné pastelové barvy.

V pyžamu byste se měly cítit jako v bavlnce

Pyžamové kalhoty můžete libovolně kombinovat s různými topy. Módní přešlap neuděláte v tílku, crop topu ani tričku s dlouhým, nebo krátkým rukávem. 

Značkové pyžamo vyrobené z kvalitních přírodních materiálů je trendy a zároveň úžasně pohodlné.

Pokud chcete, aby se vám dobře spalo a pyžamo zůstalo jako nové i po několikátém praní, nebojte se do nákupu investovat.

A v čem spíte vy? Dáváte si na výběru záležet, nebo pyžamo vůbec neřešíte?

Andrea Šanderová