Online srovnávač cen za parking – Praha letiště

Přemýšlíte, jak přesvědčit známého s autem, aby vás vysadil přímo u letového terminálu a za 8 dní opět vyzvedl? Zpoždění ve vlaku či autobusu už riskovat nechcete a stejně tak se vám nezamlouvá přemrštěné parkovné za odstávku vozu na letišti? Zkuste si vyhledat srovnávač, který monitoruje levný parking. Praha letiště totiž není jediná služba, která vám zabezpečí auto během zahraniční dovolené nebo služební cesty. Výhody a nevýhody všech cestovních variant jsme vám shrnuli do přehledného článku, ať si můžete vybrat řešení vhodné právě pro vás. 

1.Plusy a mínusy nejdražšího parkingu v Praze přímo na letišti

Akciovka, která provozuje mezinárodní letiště Václava Havla, zajišťuje také parkování v areálu. Pokud upřednostňujete dopravu vlastním autem, můžete ho nechat třeba v tom nejlevnějším krytém parkingu v Praze na letišti pojmenovaném Holiday. K oběma terminálům odtud pěšky dorazíte za 10 minut, přičemž si vozík na kufry vypůjčíte dole před objektem. Nebo si nastoupíte do placeného letištního busu a necháte se k odbavení před odletem dovézt. V prostoru Holiday počítejte s platbou, která převyšuje stání na neoficiálních parkovištích zhruba o čtyři stovky. Prémiový parking na pražském letišti hned u terminálů vás vyjde dokonce o několik tisíc korun dráž. Záleží tedy, jak se chcete plácnout přes kapsu. Výhodami oficiálních letištních parkovišť jsou především jejich bezpečnost a možnost bezplatného storna.

2.Levnější taxy dle srovnávače parkingu – lokalita Praha letiště 

Podobně jako energie nebo mobilní tarify si můžete porovnat i parkování. Existuje na to internetový srovnávač, který vám doporučí ten nejlevnější parking v Praze poblíž letiště. Orientovat se v něm dá nejen podle aktuální ceny, ale též podle servisu. Užitečným kritériem bývají též reference předchozích uživatelů.

Nedaleko letiště Václava Havla jsou vám podle srovnávače k dispozici soukromá parkoviště se zastřešením, ostrahou, plotem a kamerami. Samozřejmostí je tu podobně jako na letišti pojištění majitele parkingu, kdyby se vozu přeci jen něco stalo. V ceně parkovného, která je vždy o pár set korun levnější než to nejlevnější stání v areálu letiště, je zahrnut odvoz auta před odletem a dovoz při příletu. Funguje to tak, že se vozem normálně dovezete před terminál, kde ho od vás převezme obsluha a odjede na parkoviště. Po vašem příletu už vás bude i s autem zase očekávat, abyste mohli nastoupit a jet domů. Sečteno, podtrženo je tato varianta perfektní pro lidi, kteří rádi optimalizují cenu a necítí potřebu připlatit si za domnělý přepych.

3.Risk zpoždění vlaku/busu místo parkingu v Praze u letiště

Pokud se potřebujete dopravit na letadlo jako single třeba kvůli služební cestě, vyjdou vás nejlevněji hromadné dopravní prostředky, kde vám starost s parkingem auta v Praze na letišti nebo poblíž zcela odpadá. České dráhy ve spolupráci s letištní akciovkou dokonce nabízí zvýhodněné jízdné, které zahrnuje lístek na vlak a transport busem aerolinek z nádraží přímo k terminálu. Kdo ale jezdí na čas, může snadno zmeškat let. Lepší je cestovat s dostatečnou časovou rezervou, protože vlaková zpoždění nejsou nic neobvyklého a stejně tak se nedá zaručit ani hladký průjezd po ucpaných silnicích hlavního města.

Pražané mají při přesunech na letiště oproti zbytku republiky prostě výhodu. S lehčími zavazadly tam jednoduše dojedou městskou dopravou a ti zámožnější si objednají taxi. Parking v Praze na letišti a nedaleko něj je určený hlavně pro přespolní obyvatele. Oficiální parkoviště zpravidla využívají ti movití, zatímco soukromé odstavné plochy v okolí letiště ocení spíš běžné příjmové skupiny. Než si vyberete variantu ideální právě pro vás, určitě si vypočítejte náklady všech tří možností a zohledněte jednotlivá rizika. Dejte nám pak vědět v komentářích, jaký způsob transportu je podle vás absolutní top.

Andrea Šanderová